برای انتخاب روکش صندلی روکش پارچه ای بهتره یا روکش چرم

برای انتخاب روکش صندلی روکش پارچه ای بهتره یا روکش چرم

برای صندلی خودرو، روکش چرم بهتر است یا پارچه ای؟

شما می توانید فرض کنید که صندلی های کارخانه خودرو شما در شرایط خوبی هستند. اما به مرور زمان، ممکن است در اثر نشتی، کثیفی، حیوانات خانگی و آسیب نور خورشید دچار ساییدگی و پارگی جدی شوند. این باعث می شود صندلی های شما کهنه به نظر برسند و احساس راحتی کمتری داشته باشید. برای همه این مشکلات راه حلی وجود دارد و این راه حل «روکش صندلی خودرو» است. این روکش در جنس های مختلفی وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاصی دارند که در این مقاله به آن می پردازیم.
انواع روکش مانند روکش صندلی پراید و روکش صندلی کوییک با ارائه حداکثر محافظت از صندلی‌های خودرو، ظاهری سفارشی برای فضای داخلی ماشین شما و پنهان کردن آسیب‌های موجود به صندلی‌ها، بهترین راه برای تمیز و بکر جلوه دادن فضای داخلی خودرو هستند. برای درک اینکه چرا روکش صندلی ماشین مهم است و نحوه انتخاب روکش مناسب است، در ادامه با ما همراه باشید.

از سرمایه گذاری شما محافظت می کند

اگر صندلی‌هایتان کثیف شد یا چیزی روی آن‌ها ریخت، تمیز کردن آن‌ ها می‌تواند واقعاً دردسرساز شود. ممکن است برای از بین بردن کثیفی ها و لکه ها نیاز به استفاده از انواع مواد تمیز کننده داشته باشید. اگر حیوان خانگی دارید، باید به طور مرتب جاروبرقی را بردارید تا تمام موهای حیوانات خانگی از بین برود. همچنین نمی‌خواهید آن ناخن‌های حیوان خانگی در صندلی‌های چرمی جدیدتان گیر کنند. پرتوهای شدید خورشید که توسط پنجره های شما بزرگ می شود نیز می تواند رنگ صندلی های چرمی شما را کدر کند.
پیدا کردن راه حلی که از سرمایه گذاری شما محافظت می کند بسیار مهم است. روکش صندلی ماشین به شما یک سپر محافظ در برابر همه این مشکلات رایج می دهد. صندلی‌های شما از همه نوع کثیفی، زباله، آسیب‌های ناشی از اشعه ماوراء بنفش و خط و خش در امان خواهند بود و به شما کمک می‌کنند تا ارزش فروش مجدد خودرو خود را حفظ کنید.

چیزهایی که باید در مورد روکش صندلی ماشین بدانید

انتخاب روکش صندلی برای اتومبیل شما گاهی اوقات می تواند دشوار باشد. اگر دانش کاملی از روکش برای ماشین دارید، این کار پیچیده ای نیست. در غیر این صورت، مسائلی مانند جنس، الگوهای رنگ، طرح، مواد مورد نیاز و کیفیت ممکن است شما را نگران کند. درک خوب انواع روکش موجود در بازار مانند روکش صندلی پراید و روکش صندلی کوییک و عواملی که باید در نظر بگیرید به شما در انتخاب روکش برای خودروی شما کمک می کند.

راهنمای انتخاب جنس روکش صندلی ماشین

انواع روکش صندلی ماشین

روکش های صندلی خودرو از نظر سازگاری ابعادی به دو دسته استاندارد خودرو و مخصوص خودرو تقسیم می شوند.

روکش استاندارد صندلی خودرو

روکش ‌های استاندارد صندلی خودرو، مدل‌های روکش خودکار جهانی هستند که با اکثر خودروهای سواری و تجاری سازگار هستند. روکش‌های راحت، ضد لک و ضد آب از نوع پلی‌کتونی به راحتی پوشیده می‌شوند، روی صندلی‌های ردیف جلو یا عقب لیز می‌خورند و روی تکیه‌گاه‌های سر قرار می‌گیرند. روکش نایلونی محافظت بیشتری را فراهم می کند، در حالی که یک پشتی بدون لغزش صندلی ها را ایمن نگه می دارد. روکش ها را می توان برای تمیز کردن آسان جدا کرد و سال ها قابل استفاده است.

روکش صندلی ماشین مخصوص خودرو

همچنین گزینه های پوششی وجود دارد که مخصوص وسیله نقلیه شما تولید شده است. این روکش ها که کاملا مطابق با مدل و سال وسیله نقلیه شما طراحی شده اند، ظاهر شیک و ساخت با کیفیت بالا را دارند و با توجه به ابعاد صندلی وسیله نقلیه شما طراحی و تولید می شود. به راحتی تمیز شده و در برابر آب و ریزش مقاوم است. آنها با مجموعه کاملی از صندلی های سفارشی جلو و عقب و روکش های پشتی سر همراه با محافظ برگشت و تعویض در برابر نقص عرضه می شوند.

مواد استفاده شده در انواع روکش صندلی

از سوی دیگر، روکش‌های صندلی خودرو نیز بسته به جنس مورد استفاده، به سه دسته به‌ عنوان روکش صندلی‌های خودرو از چرم مصنوعی، روکش چرمی و روکش‌های پارچه‌ای تقسیم می‌شوند. همچنین کلاس خودرو، هاچ بک و محدودیت های بودجه ای می تواند عوامل تعیین کننده در انتخاب روکش برای روکش صندلی پراید و روکش صندلی کوییک باشد.

روکش صندلی ماشین چرم مصنوعی

روکش صندلی ماشین از چرم مصنوعی یکی از رایج ترین انواع آن است. اگرچه جنس آن چرم اصل نیست، اما می توان گفت که مناسب ترین جایگزین برای چرم است. دوام، مقرون به صرفه بودن و راحتی ارائه شده توسط مواد منجر به تقاضای استثنایی در بین مشتریان می شود. از چرم مصنوعی مرغوب ساخته شده و به راحتی تمیز می شود. اگر به هر دلیلی نمی خواهید به روکش چرم صندلی ماشین روی بیاورید، روکش صندلی ماشین چرم مصنوعی را انتخاب کنید. مواد قابل تنفس حتی پس از یک سواری طولانی شما را خنک نگه می دارد. حتی پس از تمیز کردن مکرر، رنگ خود را از دست نمی دهد و برای مدت طولانی تری از آنچه انتظار دارید ظاهر خوبی خواهد داشت.

روکش صندلی ماشین چرمی

روکش های چرمی می توانند انتخاب ایده آلی باشند. این یک گزینه گران تر از سایر مواد روکش صندلی ماشین است. به این ترتیب روکش چرمی صندلی خودرو بر ظرافت و جذابیت خودرو می افزاید. حس ممتاز چرم دلیل انتخاب بسیاری از این قاب بوده است. روکش صندلی های ساخته شده از چرم طبیعی دارای تهویه، بادوام، زیبایی شناختی بوده و راحتی بهینه را افزایش می دهد. علاوه بر این روکش چرمی صندلی ماشین باعث افزایش ارزش فروش مجدد خودرو می شود. از طرفی معایبی نیز دارد. در روکش های چرمی صندلی ماشین نمی توان انتظار انتخاب رنگ های زیادی را داشت. رایج ترین رنگ ها مشکی و دودی است. همچنین ممکن است لازم باشد از مواد خاصی برای تمیز کردن روکش های چرمی لکه دار صندلی استفاده کنید.

روکش صندلی ماشین پارچه ای

روکش صندلی پارچه ای برای کسانی که به دنبال روکش های مقرون به صرفه هستند، گزینه ایده آلی است. روکش های پارچه ای صندلی ها قابل تنفس و مقرون به صرفه هستند، اگرچه معمولاً توسط صاحبان خودروهای لوکس انتخاب نمی شود؛ زیرا می تواند بر حس ممتاز خودرو تأثیر بگذارد. معمولا صاحبان وسایل نقلیه خانوادگی این جنس را ترجیح می دهند.
توصیه می‌کنیم پارچه‌ای را انتخاب کنید که مطابق با سلیقه شما باشد، زیرا در روکش‌های پارچه‌ای صندلی ماشین مدل‌ها و مدل‌های زیادی وجود دارد. به همین دلیل می توانید به گزینه پوششی روی بیاورید که هم فضای داخلی و هم رنگ خودرو را در نظر می گیرد. لازم به ذکر است که روکش های پارچه ای صندلی ماشین ممکن است نیاز به تمیز کردن مکرر داشته باشند. علاوه بر این، به اندازه روکش های چرم یا چرم مصنوعی صندلی ماشین ماندگاری ندارد. این نوع جنس برای روکش صندلی پراید و روکش صندلی کوییک مناسب تر است.

 تفاوت روکش صندلی چرم یا روکش صندلی پارچه ای

انتخاب روکش صندلی ماشین مناسب برای ماشین شما

روکش صندلی خودرو، اولین خرید پس از خرید خودرو است. هنگام خرید روکش به نکات زیر توجه کنید.

ماده مناسب برای روکش صندلی ماشین

ما در مورد مواد روکش صندلی ماشین موجود در بخش قبل بحث کردیم. انتخاب مواد مناسب از بین چرم، چرم مصنوعی و پارچه ممکن است پیچیده به نظر برسد، اما اینطور نیست. اگر برای رفع نیازهای خانواده خودروی مقرون به صرفه ای خریداری کرده اید، ممکن است نیازی به روکش صندلی چرمی نداشته باشید. اگر محدودیت بودجه ندارید و یک خودروی لوکس و پرهزینه دارید، می‌توانید مستقیماً به سراغ روکش‌های چرمی صندلی‌های خودرو بروید.
در غیر این صورت، می توانید از بین روکش صندلی پارچه ای و چرم مصنوعی صندلی ماشین یکی را انتخاب کنید. اگر وسیله نقلیه شما به طور فشرده یا روزانه استفاده می شود، روکش از چرم مصنوعی بهتر خواهد بود. در غیر این صورت، تمیز کردن و نگهداری روکش صندلی ماشین پارچه ای می تواند به یک مشکل دائمی تبدیل شود.

بودجه ای که دارید

پولی که می خواهید برای روکش صندلی ماشین خرج کنید نیز مهم است. بسیاری از افراد ممکن است نخواهند پول زیادی را برای روکش خرج کنند. زیرا برای اکثر مردم، روکش چیز مهمی نیست. قبل از بررسی گزینه ها، بودجه ای را که می خواهید برای روکش اختصاص دهید مشخص کنید. در هر بخش، روکش را با کیفیت و هزینه های متفاوت، یعنی چرم، چرم مصنوعی و پارچه ای پیدا خواهید کرد. در مورد بودجه خود تصمیم بگیرید. جنس روکش باید با نوع خودرو تطابق داشته باشد. به عنوان نمونه برای روکش صندلی پراید 131 و روکش صندلی کوییک باید بودجه متناسب با قیمت خودرو را در نظر گرفت.

رنگ، الگو و طرح

برخی ممکن است در نظر داشته باشند که روکش صندلی خودرو را با رنگ داخلی هماهنگ کنند. در عین حال، برخی ممکن است بخواهند که با رنگ بیرونی خودرو مطابقت داشته باشد. نحوه انجام این کار صرفاً انتخاب خود فرد و اعضای خانواده آنهاست. به یاد داشته باشید که در روکش چرم صندلی ماشین محدودیت هایی از نظر رنگ و طرح خواهید داشت. با این حال، مدل ها و الگوهای زیادی در پارچه و چرم مصنوعی وجود دارد. در روکش های صندلی خودرو باید برندهای معروفی را انتخاب کنید که در زمینه خود تخصص دارد و می تواند درخواست های شما را سفارشی کند و روکش صندلی مورد نظر را در اختیار شما قرار دهد.
روکش صندلی های خودرو علاوه بر ایجاد راحتی، در بهبود زیبایی خودرو شما نیز حیاتی است. گاهی مشتریان در مورد روکش گیج می شوند. اغلب آنها بدون تجزیه و تحلیل نکات فوق تصمیم به خرید می گیرند. مهم است که نیازهای خود را درک کنید و مدلی را انتخاب کنید که انتظارات شما را برآورده کند.

معیارهای انتخاب روکش صندلی چیست؟

بیایید جزئیات را بررسی کنیم. چه تعداد روکش صندلی نیاز دارید؟ اگر صرفه جویی مهم تر از ایجاد یکپارچگی بصری در اتومبیل شماست، یکی از اولین معیارهایی که تعیین می کنید این است که مشخص کنید چه تعداد روکش برای اتومبیل خود خریداری خواهید کرد. به عنوان مثال، اگر فقط شما یا همسرتان سوار ماشین شوید، می توانید فقط روکش هایی را برای صندلی های جلو انتخاب کنید، زیرا صندلی های عقب نسبت به صندلی های جلو شانس کمتری برای تغییر شکل خواهند داشت. این باعث صرفه جویی زیادی در پول شما می شود.
شما باید روکش صندلی مناسب برای آب و هوا انتخاب کنید. شرایط آب و هوایی برای انتخاب روکش تعیین کننده است. به عنوان مثال، اگر در منطقه ای با آب و هوای سرد زندگی می کنید، روکش با پوست گوسفند بخرید که گرمای بیشتری را حفظ می کند. اگر در یک منطقه گرم زندگی می کنید، پنبه انتخاب بسیار خوبی برای شما خواهد بود. حتی اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که باران زیادی می ‌بارد، روکش ساخته شده از مواد نئوپرن که به دلیل مقاومت در برابر آب معروف است، این کار را انجام می‌دهد.

تحقیق در مورد روکش صندلی ماشین خود را انجام دهید

از آنجایی که برخی از برندها و مدل‌ها روکش صندلی مخصوص خودرو تولید می‌کنند، مطمئن شوید که روکش اصلی بدون خرید محصولات پس از فروش برای خودروی شما فروخته می‌شود. در تعیین خواص پارچه روکش باید به ساختار پارچه ای آن توجه کرد. زیرا استفاده طولانی مدت با محصول قابل شست و شو ارتباط مستقیمی با ساختار پارچه ای دارد. به عنوان مثال، اگر می خواهید روکش صندلی لکه دار خود را در ماشین لباسشویی بشویید، پارچه ترکیبی پلی استر-پنبه را انتخاب کنید. اگر به دنبال روکش بادوام هستید که نمی خواهید روی آن لکه ای وارد شود، می توانید یکی از انواع پارچه شنل را انتخاب کنید.

انتخاب رنگ مناسب را انجام دهید

انتخاب رنگ در انتخاب روکش صندلی خودرو بسیار مهم است. رنگ ها باید با طراحی داخلی خودرو و رنگ بدنه بیرونی شما مطابقت داشته باشند. به عبارت دیگر، خرید روکش سبز روشن با رنگ های تیره برای خودرویتان خوب نخواهد بود. برای این کار می توانید با انجام تحقیقاتی در مورد هماهنگی رنگ متوجه شوید که چه رنگی برای خودروی شما مناسب تر است. علاوه بر این موضوع مهم دیگر در انتخاب رنگ مشخص بودن یا نبودن لکه هاست. در حالی که لکه ها در رنگ های تیره مشخص نیستند، اما در رنگ های روشن بسیار به چشم می آیند.

 
 
ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد