راهنمای خرید روکش صندلی خودرو

راهنمای خرید روکش صندلی خودرو

به دلیل هزینه‌های بالای تعمیر و ترمیم روکش صندلی فابریک خودرو می‌توان با خرید روکش‌های صندلی خودرو موجود در بازار با هزینه به مراتب کمتر از تعمیر روکش فابریک از آن محافظت نمود، همچنین می‌توان با خرید روکش صندلی ظاهری جدید و با سلیقه خود به خودرو بخشیده و ضمن محافظت از آن جلوه‌ای دیگر به خودرو داد.

در خرید روکش صندلی عواملی همچون قیمت روکش صندلی، رنگ بندی روکش صندلی، آب و هوا منطقه و جنس پارچه یا چرم بسیار مهم هستند، در ادامه به راهنمای خرید روکش صندلی خودرو می‌پردازیم و شما را با انواع این عوامل آشنا خواهیم کرد.

راهنمای انتخاب رنگ روکش صندلی خودرو

انتخاب رنگ صندلی خودرو به نظر شما وابستگی دارد اما در این مقاله به نکاتی اشاره می‌کنیم که به شما کمک می‌کند تا انتخابی اصولی و ساده‌تر داشته باشید، باید بگوییم رنگ بدنه خودرو و رنگ داخل کابین خودرو از عواملی هستند که در انتخاب رنگ روکش صندلی تأثیر گذار هستند.

یکی از ساده‌ترین روش‌ها استفاده از رنگ‌های همسان می‌باشد، به این صورت که رنگ صندلی را با رنگ بدنه یا رنگ کابین خودرو هماهنگ می‌کنیم. شاید این روش ساده باشد اما در تمامی موارد صحیح نمی‌باشد، مثلاً این روش در خودروهایی با رنگ قرمز در اکثر موارد کاربرد چندانی ندارد و یا حداقل باید با رنگ‌های دیگری مانند مشکی ترکیب گردد تا جلوه بهتری پیدا کند.

روش بعدی استفاده از تضاد می‌باشد در این روش شما با استفاده از رنگ‌های متضاد می‌توانید روکش مناسب را انتخاب کنید، به عنوان مثال شما خودرویی با رنگ مشکی دارید، هر چند استفاده از رنگ مشکی برای خودرو شما می‌تواند مناسب باشد اما می‌توان با استفاده از رنگ قرمز جلوه بهتری به خودرو شما داد، همچنین می‌توانید از ترکیب این دو رنگ که بارها ثابت شده است ترکیب برنده‌ای است استفاده کنید.

راهنمای خرید روکش ماشین

به خاطر داشته باشید که طرح پارچه یا چرم نیز مهم می‌باشد، استفاده از طرح‌های شلوغ برای خودروهای رسمی پیشنهاد نمی‌شود، شاید استفاده از طرح‌های شلوغ یا در سایز بزرگ برای خودروهای اسپرت مناسب باشد اما به طور مثال استفاده از این طرح‌های برای روکش صندلی خودروهای دولتی یا شرکتی مناسب نمی‌باشد.

اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که همیشه با نور خورشید سر و کار دارید پس به شما توصیه می‌کنیم اصلاً و ابداً سراغ روکش‌های تیره رنگ نروید، همان طور که احتمالاً می دانید رنگ‌های تیره قابلیت جذب نور بیشتر و ذخیره گرمای بیشتری دارند، پس اگر از در مناطق گرم یا با نور خورشید شدید زندگی می‌کنید به شما توصیه می‌کنیم از رنگ‌های روشن برای روکش صندلی استفاده کنید.

نکته بعدی شغل شما می‌باشد که عاملی تعیین کننده در انتخاب رنگ می‌باشد، اگر خودرو شما شخصی است و نگرانی از بابت رفت و آمد در خودرو و تمیز نگه داشتن آن ندارید پس شما قادر به انتخاب انواع رنگ‌ها هستید، اما اگر به طور مثال شغل شما راننده تاکسی می‌باشد.

استفاده از رنگ‌های روشن برای شما در آینده نزدیک دردسر ساز خواهد شد و مجبور به تمیز کردن روزانه خودرو خواهید شد، پس شغل شما رابطه مستقیمی با انتخاب رنگ و حتی جنس روکش صندلی دارد که در ادامه به آن نیز خواهیم پرداخت.

راهنمای انتخاب جنس روکش صندلی خودرو

مهم‌ترین عامل انتخاب یک روکش صندلی مناسب شناخت و انتخاب جنس مناسب برای خودرو می‌باشد، جنس روکش به عواملی مانند قیمت، نوع خودرو و منطقه زندگی شما وابسته است، در ادامه به این موضوعات می‌پردازیم تا خریدی با اطمینان خاطر داشته باشیم.

جنس روکش صندلی خودرو می‌تواند در 3 نوع ترکیب پارچه و چرم، تمام پارچه و تمام چرم باشد، بدیهی است که روکش صندلی تمام چرم کیفیت بالاتر و عمر بالاتری نیز دارد اما این تمام موضوع نیست، در ادامه خواهید دید که احتمال دارد روکش صندلی چرم اصلاً برای منطقه زندگی شما مناسب نباشد و احتمالاً روکش تمام پارچه یا ترکیب آن با چرم انتخاب مناسب‌تری باشد.

راهنمای خرید روکش صندلی

مزایا و معایب روکش صندلی چرم خودرو

روکش صندلی چرم که عمدتاً از چرم صنعتی برای تولید آن استفاده می‌شود، دارای مقاومت بالا و طول عمر بالایی می‌باشد، این نوع روکش ظاهری بسیار زیبا به خودرو شما خواهد بخشید که در طی زمان نیز به دلیل عدم تغییر رنگ این زیبایی تقریبا دائمی خواهد بود. در ادامه به بررسی نکات راهنمای خرید روکش صندلی خودرو می پردازیم.

همان طور که احتمالاً می دانید شرکت‌های خودرو ساز همیشه برای خودروهای مرغوب خود از این نوع روکش صندلی استفاده می‌کنند، همچنین نگهداری و تمیز کردن این نوع روکش بسیار ساده است و شما می‌توانید در اکثر موارد با یک پارچه نم دار روکش خود را تمیز کنید.

از معایب روکش صندلی چرم می‌توان به گرم شدن آن در فصل تابستان یا زیر نور مستقیم آفتاب اشاره کرد، این مورد باعث داغ شدن روکش و صندلی خواهد شد که در نتیجه بدن شما هنگام رانندگی عرق خواهد کرد، برای جلوگیری از عرق کردن بدن خود می‌توانید از حصیر صندلی استفاده کنید. همچنین یکی از معایب دیگر این نوع روکش سرد بودن صندلی‌ها و روکش آن در فصل زمستان است که باعث می‌شود محیط داخلی خودرو کمی دیرتر گرم شود.

در بخش قبل گفتیم که این نوع روکش مقاومت و طول عمر بالایی دارد که همین طور نیز هست اما متأسفانه در مقابل خراش و ساییدگی مقاومت کمتری دارد که می‌توان با استفاده اصولی از آن جلوگیری نمود.

مزایا و معایب روکش صندلی پارچه خودرو

روکش‌های پارچه‌ای بر خلاف روکش چرم دارای تنوع رنگ بالاتری می‌باشد و همچنین به دلیل استفاده از پارچه دارای قیمت‌های مقرون به صرفه‌ای می‌باشد، همچنین در این نوع از روکش صندلی دیگر خبری از عرق کردن بدن مانند روکش‌های چرمی نمی‌باشد. این نوع روکش در مقابل ساییدگی و خراش‌های جزئی مقاومت خوبی دارد و به سادگی از بین نمی‌رود. این نوع روکش صندلی در فصل تابستان ساده‌تر خنک و در فصل زمستان راحت‌تر گرم می‌شود و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

معایب روکش های صندلی پارچه ای دشوار بودن تمیز کردن آن در مقابل کثیفی های ایجاد شده توسط مایعات می باشد، طی مدت زمان طولانی استفاده از این روکش در مقابل نور مستقیم خورشید امکان دارد که رنگ آن تغییر پیدا کند. در ادامه به بررسی قیمت و راهنمای خرید روکش صندلی خودرو می پردازیم.

راهنمای قیمت روکش صندلی خودرو

قیمت خرید روکش صندلی خودرو به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد، از این عوامل می‌توان به هزینه دوخت، نوع جنس روکش و کیفیت جنس مصرفی می‌توان اشاره کرد، اما مهم‌ترین مورد نحوه خرید آن می‌باشد. بدیهی است که در خریدهای جزئی و به اصلاح خرده فروشی امکان خرید مستقیم از تولیدی نمی‌باشد و امکان دارد شما با چندین واسطه روکش صندلی خودرو را تهیه کنید.

ما در فروشگاه اینترنتی اسپرت سهند این واسطه‌ها را حذف کرده‌ایم و تمامی روکش‌های صندلی خودرو را به صورت مستقیم و عمده از تولیدکنندگان روکش صندلی خودرو خریداری کرده و با حداقل سود منطقی به دست خریدار می‌رسانیم.

همواره سعی داریم تمامی انواع روکش‌ها را برای تمامی سطوح درآمدی جامعه ارائه دهیم تا تجربه خریدی مطمئن را داشته باشید. شما میتوانید انواع روکش صندلی پراید صبا، روکش سمند، روکش صندلی کوییک، روکش صندلی ساینا و… را از اسپرت سهند بصورت آنلاین خریداری کنید. در این مطلب سعی نمودیم جامع ترین راهنمای خرید روکش صندلی خودرو را در اختیارتان بگذاریم.

دلایل استفاده از روکش صندلی را در مقاله “چرا باید روکش صندلی بخریم؟” بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *